Dokumenty ke stažení pro zápis do mateřské školy 2023/2024
ŽÁDOST O PŘIJETÍ K PŘEDŠKOLNÍMU VZDĚLÁVÁNÍ
VYJÁDŘENÍ LÉKAŘE KE ZDRAVOTNÍMU STAVU
KRITÉRIA PRO PŘIJETÍ DĚTÍ K PŘEDŠKOLNÍMU VZDĚLÁVÁNÍ NA ŠKOLNÍ ROK 2024/2025
Přijímání dětí do mateřské školy
Zápis k předškolnímu vzdělávání se koná v období od 2. května do 16. května. O termínech zápisu a kritériích pro přijetí dětí do MŠ ředitelka MŠ informuje veřejnost prostřednictvím plakátů, zprávou v místním časopise Zprávičky naší sovičky a na webových stránkách obce.
Děti jsou přijímány do výše kapacity mateřské školy - 63 dětí v souladu s platným školským zákonem a s vyhláškou o mateřské škole č. 14/2005 Sb. ve znění pozdějších předpisů. Rodiče podávají žádost o přijetí k předškolnímu vzdělávání a dokládají zdravotní způsobilost dítěte s potvrzením řádného očkování.
Na základě předem zveřejněných Kritérií pro přijímání dětí k předškolnímu vzdělávání pro daný školní rok rozhodne ředitelka o přijetí či nepřijetí dítěte do MŠ.
Rozhodnutí o nepřijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání obdrží zákonný zástupce do vlastních rukou do 30 dnů po podání žádosti o přijetí. Rozhodnutí o přijetí k předškolnímu vzdělávání obdrží zákonný zástupce jen na vyžádání.
O zařazení dítěte s přiznanými podpůrnými opatřeními do třídy MŠ rozhoduje ředitelka školy na základě žádosti zákonného zástupce dítěte, vyjádření pediatra a pedagogicko psychologické poradny či speciálně pedagogického centra příslušného zaměření.
ŠPZ posoudí obtíže dítěte a vydá doporučení, obsahující zdůvodnění pro zařazení dítěte do třídy a přiznaná podpůrná opatření, podle kterých se bude mateřská škola ve spolupráci s rodiči dále postupovat.
Rozhodnutí o přijetí může ředitelka školy výjimečně i na dobu určitou - zkušební dobu tří měsíců, a to v případě, není-li při zápisu do MŠ zcela zřejmé, do jaké míry bude dítě schopno přizpůsobit se podmínkám MŠ.
Rodičům nově přijatých dětí
Co by vaše dítě mělo zvládat před nástupem do mateřské školy?
- Znát své jméno a příjmení.
- Umět si říci co chce nebo potřebuje.
- Spolupracovat při oblékání a svlékání.
- Spolupracovat při nazouvání a vyzouvání obuvi.
- Vysmrkat se, používat kapesník.
- Držet lžíci a umět se najíst.
- Při jídle sedět u stolu.
- Umět pít z hrnečku a skleničky.
- Používat toaletu, nepomočovat se (pleny nejsou přípustné).
- Umět si umýt ruce mýdlem, utřít se do ručníku
- Ujít kratší vzdálenost během pobytu venku.
- Umět požádat o pomoc.
- Umět pozdravit, rozloučit se.
- Uložit si své věci na určené místo (oblečení).
- Uklidit hračku na určené místo.
- Respektovat pokyny dospělých (rodič, učitelka .....).